Z całego Serca zapraszamy na dwustopniowe, praktyczne warsztaty szkoleniowe:

Milczenie nie zawsze jest złotem” – dla Nauczycieli, Terapeutów oraz rodziców Dzieci niepełnosprawnych.

Warszawa 26-27 maj 2018 r. (sobota i niedziela) – 20 godzin dydaktycznych

 

 

 

Zapraszamy Was na spotkanie z komunikacją alternatywną i wspomagającą (AAC) ponieważ:

  • Każda forma komunikacji jest dobra, jeśli dzięki temu Dziecko może wyrażać swoje uczucia i potrzeby i wcale nie musi to być mowa.
  • Komunikacja alternatywna i wspomagająca przywraca Dzieciom niepełnosprawnym szansę na realizacje podstawowej potrzeby ludzkiej jaką jest porozumiewanie z innymi i w tym sensie na GODNOŚĆ CZŁOWIEKA JAKO ISTOTY SPOŁECZNEJ. Jest szansą na samodzielność w dorosłym życiu.
  • Komunikacja alternatywna i wspomagająca (AAC)- (AAC Alternative and Augmentative Communication) jest funkcjonalnym systemem metod, technik, pomocy i łączonych strategii komunikacyjnych budowanych w odniesieniu do konkretnego Dziecka z uwzględnieniem jego potencjału, ograniczeń, możliwości i potrzeb. Jak nazwa wskazuje AAC pełni funkcje albo wspomagająca dla mowy (wtedy gdy mowa Dziecka występuje, ale jest niezrozumiała, uboga, rozwija się powoli) lub jest „alternatywą” dla mówienia, wtedy gdy Dziecko nie mówi lub prawie nie mówi co jest dosyć częste wśród Dzieci z autyzmem lub u Dzieci z niepełnosprawnością sprzężoną, stąd dwa człony w nazwie nazwie: alternatywna i wspomagająca.

Szczegóły wydarzenia na naszym profilu Facebook: https://web.facebook.com/events/2409216339104556/

 

 

Adres szkolenia: ul. Freta 20/24a, 00-227 Warszawa (siedziba Fundacji „Sto pociech”, wejście od bramy głównej)

Data szkolenia: sobota 26 maj 10:00-18:00, niedziela 27 maj 9:00-17:00

Szkolenie odbywać się  będzie w klimatycznym  otoczeniu Warszawskiej Starówki, na dole kawiarenka i dostęp do ogrodu. Uczestnicy szkolenia otrzymają komplet materiałów dydaktycznych i certyfikaty ukończenia kursu.

Zapewniamy poczęstunek kawowy.

Udział w szkoleniu – 380 zł

Z uwagi na warsztatowy charakter kursu ilość miejsc jest ograniczona.

Zapisy drogą mailową (formularz zgłoszeniowy do pobrania: PDF lub MS WORD) lub za pomocą formularza poniżej.

Warunkiem wpisania na listę jest wpłacenie do 7 maja zaliczki 180 zł (zaliczka bezzwrotna).

 

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

  • Inne:

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie, moich danych osobowych w oparciu o art. 23, ust.1.pkt 1 i ust. 2 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2014 r., poz. 1182, tekst jednolity), podanych w związku ze zgłoszeniem na listę rezerwową szkolenia organizowanego przez Fundację Niedyrektywnego Wspierania Dzieci „Bajku-Majsz” z siedzibą w Kury 11, Tłuszcz 05-240, adres korespondencyjny: ul. Królowej Jadwigi 3/1, 05-200 Wołomin. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Dane zbierane są wyłącznie w celu organizacji szkolenia i kontaktu z osobami uczestniczącymi oraz informowaniu o kolejnych edycjach szkolenia.
 

Weryfikacja